Życie studenckie w Umed Wroc

Jakie czynniki wpływają na klasyfikację studiów?

Jako student w Umed Wroc będziesz mógł poznać wiele usług oferowanych przez Uniwersytet. Dowiesz się m.in. o 22 zł za legitymację studencką, miejscach do picia, Dniach Orientacyjnych, stypendiach Rektora przyznawanych najlepszym studentom. Jeszcze więcej dowiesz się o tym, jak angażować się w lokalną społeczność i być aktywnym w życiu studenckim.

22 zł opłata za legitymację studencką

Opłatę za legitymację studencką w wysokości 22 zł należy obowiązkowo uiścić przed odebraniem legitymacji. Legitymacja służy jako potwierdzenie przynależności do Uniwersytetu Warszawskiego. Poza tym pełni również funkcję karty miejskiej i karty bibliotecznej. Studentom studiów licencjackich/MA/PhD, którzy nie ukończyli 35 roku życia, przysługuje 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską. Studenci muszą pamiętać, że ELS (Elektroniczna Legitymacja Studencka) jest podobna do starej mLegitymacji. Dane na legitymacji studenckiej nie uległy zmianie od czasu wydania ELS.

Legitymację studencką można zamówić osobiście, przez internet lub w biurze uczelni. Należy jednak pamiętać, że złożenie wniosku online może trwać nawet do dwóch tygodni. Należy również pamiętać, że legitymacja studencka jest ważna tylko przez dwa lata, a w przypadku jej zagubienia zostanie pobrana opłata za wymianę. Opłata 22 zł za legitymację studencką jest obowiązkowa dla wszystkich studentów. W przypadku zgubienia legitymacji można jednak zdecydować się na wniesienie opłaty z góry i poczekać do następnego semestru.

Gdy już zdobędziesz legitymację studencką, musisz ją chronić. Jej pasek magnetyczny może ulec dezaktywacji, jeśli umieścisz ją w pobliżu bezprzewodowej ładowarki do telefonu, lub może zostać skradziona. W takim przypadku będziesz musiał złożyć wniosek o wydanie zastępczej legitymacji, a opłata zostanie potrącona z Twojego konta studenckiego. Możesz wybrać tryb płatności za zastępczą legitymację – gotówką lub poprzez konto kwestora.

22 zł opłata za legitymację studencką odpowiada kosztowi elektronicznej wersji legitymacji. Analogicznie obowiązywać będzie 33 zł opłaty za duplikat legitymacji. Opłata za legitymację studencką będzie wnoszona na rzecz Uniwersytetu Warszawskiego. Elektroniczna wersja legitymacji studenckiej jest ważna do czasu ukończenia studiów lub do końca pierwszego roku studiów. Legitymacja elektroniczna zostanie przekazana do produkcji po odnotowaniu płatności w systemie. Należy pamiętać, że odzwierciedlenie płatności elektronicznej na koncie bankowym uczelni zajmie co najmniej siedem dni.

Orientation Days

Orientation Days dla studentów UMW mają na celu pomoc nowym studentom w poruszaniu się po kampusie i przygotowaniu do kariery akademickiej. Nowi studenci są wprowadzani do innych studentów i personelu, jak również do zasobów kampusu i życia studenckiego. Oczekuje się, że studenci będą uczestniczyć w całym programie orientacyjnym, a pierwszy dzień zajęć jest doskonałą okazją dla nowych studentów do poznania innych kolegów z klasy i personelu. Program orientacyjny nie jest darmowy i będzie rozliczany na konto studenta, więc jest wysoce zalecane, aby przyszli studenci zarejestrowali się wcześniej. Rejestracja na Dni Orientacyjne rozpoczyna się w połowie marca i jest otwarta dla gości przybywających studentów.

Nowi uczniowie muszą uczestniczyć w spotkaniu w Fairview Community Room w niedzielę, 21 sierpnia, aby odebrać koszulkę orientacyjną. Rodziny są mile widziane na tym spotkaniu. Nowi studenci dojeżdżający spotkają się z przedstawicielami kampusu i otrzymają koszulkę orientacyjną. Otrzymają lunch i zostaną poproszeni o spotkanie z rówieśnikami. Rodziny zostaną poproszone o pożegnanie się ze swoimi studentami do 14:30 ET. Następnie uczniowie przejdą do swoich programów.

Stypendia Rektora dla najlepszych studentów

Stypendia Rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Umed Wroc są przyznawane wybitnym studentom studiów licencjackich z wybitnymi wynikami w nauce. Ten program stypendialny zapewnia studentom wiedzę akademicką, która jest niezbędna w warunkach akademickich. Ci studenci mają również możliwość otrzymania wstępu do wielu instytucji szkolnictwa wyższego w Polsce. Poniżej przedstawiono niektóre ze stypendiów oferowanych przez uczelnię. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. To stypendium jest przeznaczone dla studentów, którzy wyróżniają się w środowisku akademickim i mają zdolność do wprowadzania zmian w społeczeństwie.

Stypendia Rektora przyznawane są najlepszym studentom na każdym z czterech wydziałów Uniwersytetu. Przyznawane są studentom, którzy mają wysokie osiągnięcia akademickie w nauce, sztuce i sporcie. Studenci mogą ubiegać się o zwiększenie stypendium socjalnego z tytułu zamieszkania w domu studenckim podczas studiów w Umed Wroc. O to stypendium mogą ubiegać się również kandydaci posiadający orzeczenia o niepełnosprawności.

Uczelnia ma ponad 200-letnią tradycję w kształceniu medycznym. W roku akademickim 2003/2004 wprowadzono na uczelni nauczanie medyczne w języku angielskim. Ponad 500 studentów zagranicznych jest obecnie zapisanych na sześcioletnie programy MD i czteroletnie MSc. Około 400 z nich już ukończyło studia. Oprócz studiów medycznych, studenci mogą również podjąć 2-letnie studia magisterskie z zakresu biotechnologii oraz różne programy doktoranckie. Trzyletni program pielęgniarski BSc jest również dostępny dla studentów międzynarodowych. Uniwersytet oferuje absolwentom wykształcenie w zakresie medycyny, które jest uznawane w większości krajów UE.

Oprócz studiów licencjackich, uczelnia ta oferuje również program podwójnego dyplomu z London School of Economics. Program studiów jest doskonały, a studenci mogą uczestniczyć w stażach i innych doświadczeniach zawodowych. Uniwersytet jest członkiem WACE i ma ponad 1300 nauczycieli akademickich. Na uniwersytecie zapisanych jest 27 000 studentów. Uniwersytet oferuje również wiele udogodnień dla sportu i nauki języków. Jego obiekty są nowoczesne i mają doskonałe programy studiów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *