Studio Architektoniczne Kwadrat

Studio Architektoniczne Kwadrat

Studio Architektoniczne Kwadrat to prywatna pracownia architektoniczna z Sopotu. Położona nad Morzem Bałtyckim pracownia pomaga inwestorom w realizacji ich celów biznesowych. Budynki pracowni wywołują silne emocje i skłaniają do głębokiej refleksji. Przestrzeń podzielona jest na trzy części, symbolizujące przeszłość, teraźniejszość i przyszłość wojny. Na wznoszącym się występie znajduje się platforma widokowa. Architektura i wnętrza muzeum odzwierciedlają silne emocje i wywołują głębokie uczucia.

Studio Architektoniczne Kwadrat to prywatna pracownia architektoniczna w Polsce

Pierwsza prywatna pracownia architektoniczna w Polsce, Studio Architektoniczne Kwadrat, została założona w 1989 roku przez trzech architektów, którzy pracowali razem nad projektem grupowym w Politechnice Gdańskiej. Od tego czasu pracownia powiększyła się do dwudziestu osób i zdobyła wiele nagród za swoje prace. W portfolio pracowni znajdują się projekty mieszkaniowe i komercyjne, w tym ekskluzywny kompleks Brabank znajdujący się poniżej muzeum.

Pracownię prowadzi Katarzyna Trojanowska, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu architektury na Politechnice Wiedeńskiej. Jest autorką wielu programów do projektowania dlugofalowego (zróżnicowanego). Pracowała również jako projektant w kilku renomowanych międzynarodowych firmach projektowych. Oprócz pracy w Studio Architektonicznym Kwadrat jest stypendystką wielu prestiżowych programów.

To prywatne studio w Polsce produkuje szeroki zakres prac, które podkreślają przemysłową historię Polski. Tomasz Korczyński zaczął fotografować swoje otoczenie za pomocą aparatów cyfrowych, preferując format sredniego. Przez kilka lat obserwował przemysłowe miasto Nowe Huty i jego okolice, rejestrując degradację obiektów przemysłowych i zmiany, jakie przechodziło.

Oprócz projektów architektonicznych realizują również szereg dzieł kulturalnych. Wśród nich jest prestiżowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W pracowni mieści się również słynna Filharmonia Warszawska. Ich pracy towarzyszy kilka wystaw sztuki współczesnej i innych form sztuki. Ściśle współpracują z muzeami i galeriami sztuki w kraju, co pozwala im pozyskiwać międzynarodowych klientów i tworzyć dla nich unikalną przestrzeń architektoniczną.

Firma współpracuje również z nietradycyjną sceną artystyczną w mieście. Michal Wasazin współpracuje z lokalnymi artystami, tworząc radykal plastyc akcjes i prezentując je w galeriach i na wystawach. Uznane umiejętności fotograficzne sprawiły, że w 1984 roku otrzymał zlecenie na wykonanie zdjęć dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W tym samym roku przyjął zlecenie na zaprojektowanie scenografii do filmu w Warszawie.

Znajduje się w Sopocie

Położona w południowym regionie Polski miejscowość Sopot jest bogata w historię. Niegdyś był to ważny punkt handlowy i wioska rybacka. W VII wieku teren ten został opuszczony, a następnie odzyskany przez zakon słowiański. Opactwo, które zajmowało to miejsce, zakupiło wszystkie wioski, które są teraz częścią Sopotu. Obszar ten został ponownie przyłączony do Królestwa Polskiego podczas II pokoju cierniowego.

Dysponujący ogrodem obiekt Studio Kwadrat położony jest w Sopocie, 10 km od lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Obiekt oferuje przestronne, nowoczesne pokoje z aneksem kuchennym, prysznicem i toaletą. Obiekt znajduje się 5 minut spacerem od głównych atrakcji Sopotu, w tym Sopockiego Muzeum Figur Woskowych. W każdym studiu znajduje się łazienka z prysznicem typu walk-in oraz telewizor z płaskim ekranem.

Położony na nabrzeżu apartament ten oferuje doskonałą lokalizację w pobliżu restauracji, kawiarni i innych atrakcji. Jest on wyposażony w czajnik elektryczny, lodówkę, szklane naczynia i znajduje się blisko dworca kolejowego. Obiekt posiada całodobową recepcję i znajduje się w pobliżu dworca kolejowego w Sopocie. Ten obiekt oferuje również duży wybór zajęć dla odwiedzających Sopot. Jeśli chciałbyś spędzić wakacje w Sopocie, koniecznie sprawdź przewodnik turystyczny Wikivoyage po Sopocie.

Projekt Studia Kwadrat jest imponującym osiągnięciem dla historii miasta. Ma wywoływać silne emocje i inspirować do refleksji. Podział przestrzenny muzeum symbolicznie przedstawia relacje między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Na wznoszącym się występie znajduje się platforma widokowa przypominająca strzałę. To idealne miejsce, by spędzić kilka godzin na poznawaniu bogatej historii miasta.

Wywołuje silne emocje

Gdyńskie studio projektowe Kwadrat stworzyło budynek, który wywołuje głębokie emocje i refleksje. Architektura budynku została nazwana przez pracownię „cichym projektem”, który ma na celu wzbudzenie silnych emocji u odwiedzających. Wznoszące się i opadające występy budynku są symbolem relacji między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *