Studia podyplomowe – co dalej?

Studia podyplomowe - co dalej?

Po ukończeniu studiów MBA, co dalej? Kolejny krok, który podejmiesz, zależy od Twoich celów zawodowych i zainteresowań, które rozwinąłeś podczas MBA. Możesz zrobić DBA lub PhD, które opierają się na koncepcjach, które studiowałeś w programie MBA i prowadzić badania w dziedzinie biznesu, którą jesteś zainteresowany. Alternatywnie, możesz dążyć do uzyskania certyfikatu lub certyfikatu zawodowego w dziedzinie, którą jesteś zainteresowany. Niezależnie od twoich celów, twój tytuł magistra da ci narzędzia potrzebne do doskonałości w karierze.

Kursy krótkoterminowe

Podczas gdy MBA są najbardziej poszukiwanymi stopniami, możesz zdecydować się na kursy krótkoterminowe po ukończeniu studiów, które zwiększą twoją zdolność do wejścia na rynek i wzmocnią twoje CV. FRM, czyli zarządzanie ryzykiem finansowym, to powszechnie uznawany kurs krótkoterminowy. Jest przeznaczony dla tych, którzy byli w świecie korporacyjnym przez co najmniej dwa lata i szukają zmiany kariery. Kandydaci powinni posiadać tytuł licencjata. GARP organizuje egzaminy dwa razy w roku, a kandydaci muszą poświęcić co najmniej 275 godzin na naukę, aby go zdać.

SAP, czyli Systems, Applications, and Products, jest jednym z popularnych kursów po MBA. Kurs ten uczy umiejętności potrzebnych do obsługi SAP, systemu oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. Jest on używany przez firmy wszystkich rozmiarów i sektorów. Kurs obejmuje zarówno komponent techniczny, jak i funkcjonalny. Kursy rozwoju osobowości są również ważne. Pomagają one studentom rozwinąć umiejętności komunikacyjne i zwiększyć pewność siebie. Jeśli potrzebujesz nowego kierunku kariery, podjęcie tych krótkoterminowych kursów po MBA może zapewnić potrzebny impuls.

Doktorat z zarządzania

Wybór studiów doktoranckich w zakresie zarządzania po MBA może prowadzić do różnych możliwości zatrudnienia. Stopnie te przygotowują studentów do badań akademickich. Badacze doktoranccy stosują ekonometrię i praktyczne podejścia do badania problemów związanych z zarządzaniem. Wielu badaczy doktoranckich znajduje pracę jako konsultanci z wiodącymi firmami. Zdobywają również umiejętności analityczne. Obecnie tempo wzrostu programów doktoranckich jest powolne, ale rośnie. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą zastosować swoje nowe umiejętności do wykonywania studiów i badań w terenie.

Dla wielu osób decyzja o podjęciu studiów doktoranckich po MBA zależy od ich osobistych zainteresowań. Stopień doktora oferuje przewagę konkurencyjną nad MBA i pomaga chronić interesy szkół biznesowych. Może również prowadzić do lukratywnego wynagrodzenia. Absolwenci MBA+PhD mogą również lądować prace konsultingowe w prestiżowych firmach i przedsiębiorczych firmach. Ponadto, doktoraty mają unikalne metodologie analityczne. To połączenie praktycznego szkolenia i wiedzy teoretycznej prowadzi do mądrości.

Certyfikaty

Wielu absolwentów MBA skorzystałoby z dodatkowego przygotowania w swojej dziedzinie. Zdobycie certyfikatów podyplomowych może zwiększyć perspektywy zawodowe i zwiększyć zdolność do zatrudnienia. Zdobycie akredytacji wymagało kiedyś znacznego zaangażowania czasowego i rzucenia pracy. Ale z setkami akredytowanych programów MBA online dostępnych, zarabianie specjalistycznych certyfikatów może być wygodne i oszczędzać czas. A co najlepsze? Możesz pracować według własnego harmonogramu. Korzyści z certyfikacji po studiach MBA jest wiele.

Poza zwiększeniem zestawu umiejętności, możesz również zdobyć certyfikat w konkretnej dziedzinie. Studenci MBA mogą zdobyć certyfikat w zakresie zarządzania, przywództwa, analizy biznesowej lub innych przedmiotów bez utraty bezpieczeństwa pracy. Kursy te zwiększą również ich potencjał zarobkowy. Ale jak zdecydować, który z nich realizować? Oto kilka wskazówek. Wybierz program certyfikatów, który doda wartości do Twojej kariery. Możesz zdobyć taki certyfikat na Clark University.

Staże

Podczas gdy staż jest niezbędną częścią programu MBA, najważniejszym aspektem jest to, jak zrównoważyć swoje studia ze stażem. Praktyki po MBA są cennym doświadczeniem edukacyjnym i mogą pomóc Ci wzmocnić swoje CV i uzyskać zatrudnienie. Wiele staży dobrze płaci, wahając się od dziesięciu do dwudziestu tysięcy dolarów miesięcznie. Podczas gdy niektóre staże mogą nie płacić dużo, zapewnią ci cenne doświadczenie zawodowe i wiedzę. Podczas gdy wielu stażystów nie ma możliwości zastosowania swojego wykształcenia MBA bezpośrednio po ukończeniu studiów, nadal dobrym pomysłem jest zbudowanie portfolio swoich prac.

Praktyki MBA trwają od ośmiu do dwunastu tygodni. Wiele firm rozszerza oferty staży w pełnym wymiarze godzin dla stażystów i daje im pierwszeństwo w procesie rekrutacji. Ponadto staże MBA dają studentom cenne doświadczenie biznesowe. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na staż letni czy jesienny, staż MBA może zapewnić ci unikalny wgląd w dziedzinę, zapewniając jednocześnie możliwość nawiązania kontaktów z liderami branży. Jeśli jednak nie jesteś native speakerem języka angielskiego lub nie wiesz, jak skutecznie komunikować się w języku angielskim, staż MBA może nie być dla Ciebie.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Kiedy ukończysz program MBA, prawdopodobnie przestudiowałeś wiele koncepcji biznesowych. Dowiesz się o statystyce, ekonomii i zarządzaniu, a także o tym, jak skutecznie się komunikować. Wszystkie te koncepcje są niezbędne do uruchomienia udanego start-upu, a zrozumienie tych tematów okaże się bezcenne na wczesnych etapach. Możesz nawet myśleć, że kursy w szkole biznesu są nieistotne po ukończeniu studiów, ale tak nie jest.

Niezależnie od tego, czy chcesz być bankierem inwestycyjnym, założycielem startupu, czy odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, będziesz potrzebował silnego zrozumienia finansów i strategii biznesowej. Możesz uzyskać MBA z renomowanej instytucji, która koncentruje się na tych dziedzinach, jak Stanford. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się zdobyć swój stopień naukowy, upewnij się, że badasz możliwości sieciowe i potencjalne możliwości finansowania przed podjęciem decyzji. Istnieje wiele możliwości w biznesie i przedsiębiorczości, i nie ma ograniczeń dla twojej kreatywności lub wielkości twojego potencjału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *