Programy studiów jogicznych na uniwersytetach i uczelniach

Programy studiów jogicznych na uniwersytetach i uczelniach

Osoby zainteresowane kontynuowaniem formalnej edukacji w zakresie studiów jogicznych mogą zainteresować się wieloma kursami oferowanymi przez uniwersytety i szkoły wyższe. Możesz znaleźć kursy, które łączą pobyt w domu z praktyką domową, a także wiele kursów online. W tym artykule skupimy się na wielu różnych dostępnych programach i na tym, który z nich najbardziej Ci odpowiada. Rozważ również kontakt z Hindu University of America i Naropa University, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli jesteś zainteresowany bardziej dogłębnym studiowaniem filozofii jogicznej, możesz rozważyć programy oferowane przez Naropa University i Hindu University of America.

Kursy łączą pobyty w rezydencjach z prowadzoną praktyką domową

Kurs Joga Studies łączy pobyty w rezydencjach z praktyką domową. Studenci mają szansę poznać różne style jogi i zintegrować nowo zdobytą wiedzę z codziennym życiem. Kursy są podzielone na dwie kategorie: Poziom 1 koncentruje się na tradycji Satyananda, zachęcając uczniów do rozwijania wszystkich aspektów ich istoty. Poziom 2 koncentruje się na filozoficznych systemach jogi, w tym Tantrze i Vedancie. Obejmuje również psychologię jogiczną, która obejmuje badanie Joga Sutr Patańdżalego.

Program Master of Arts in Yoga Studies to trzyletni program, który jest odpowiedni dla studentów spoza obszaru Los Angeles. Program zapewnia dogłębne spojrzenie na tradycję jogi z wielu perspektyw. Program jest nauczany w formacie hybrydowym, z 78% dostarczonych online. Studenci korzystają z intensywnego zaangażowania i doświadczenia grupowego, które jest zapewnione poprzez pobyty grupowe w Indiach. Program jest przeznaczony do wchłonięcia przez integrację teorii i praktyki jogi, i oferuje praktyczne podejście.

Wydział programu Yoga Studies na Naropa University są osiągniętymi uczonymi jogicznymi i poświęcają się kontemplacyjnej pedagogice. Ich życie jest przesiąknięte kulturą indyjską i dzielą się złożoną filozofią praktyki jogicznej. Lekcje wydziału budują społeczność, z autentyczną dyskusją, refleksją i wzrostem. Podczas programu studenci uczą się tradycyjnych praktyk medytacyjnych różnych tradycji i kultur. Kursy te oferują również możliwość praktyki w domu.

Kursy online są dostępne

Różne uniwersytety i uczelnie online oferują różnorodne kursy w obszarze studiów jogi. Zaprojektowane, aby zaoferować interdyscyplinarne podejście do studiowania jogi, kursy te badają filozofię, historię i praktykę jogi. Joga przynosi wiele korzyści, w tym fizyczne i psychiczne dobre samopoczucie, zwiększoną energię i głębsze połączenie między umysłem i ciałem. Studenci mogą nawet uzyskać wgląd w różne choroby przewlekłe, które są możliwe do wyleczenia poprzez jogę. Może również pobudzić kreatywność ucznia i otworzyć jego umysł na świat.

Kurs Joga 101 obejmuje 16 lekcji, które badają historię, filozofię i praktykę jogi. Kurs obejmuje również szczegółową historię klasycznej jogi. Tysiące godzin poświęca się na studiowanie jogi. Dlatego też 800-godzinny kurs powinien być wystarczający dla studentów, którzy dopiero zaczynają praktykę. Kurs zawiera tematy dotyczące historii, filozofii, literatury i praktyki jogi. Dlatego powinien być w stanie pomóc osobom, które są zainteresowane jogą, ale nie mają czasu lub zainteresowania, aby spędzić tysiące godzin na kursie.

YogaRenew ugruntowała swoją pozycję w przestrzeni jogi online poprzez dostarczanie wysokiej jakości szkoleń. Oprócz pokrycia sutr jogi i filozofii praktyki, kurs uczy również ważnych aspektów jogi, takich jak anatomia, biomechanika i komunikacja z uczniami. Kurs obejmuje również istotne anatomię jogi, biomechanikę i styl życia, terapię asan, biznes i marketing jogi oraz jak znaleźć możliwości nauczania.

Program jest kursem opartym na kohortach, który jest dostarczany przez cztery semestry. Około 30 kredytów zarabia się poprzez ukończenie programu, który zwykle trwa 21 miesięcy. Kurs składa się z 10 kursów online i 6-kredytowego projektu badawczego. Program oferuje również dożywotni dostęp do wszystkich istotnych treści kursu. Obejmuje osobistą sieć joginów na całym świecie. Otrzymasz 200-godzinny certyfikat Yoga Alliance po pomyślnym zakończeniu kursu.

Istnieje wiele dostępnych kursów studiów jogi online. Na przykład 300-godzinny kurs nauczycielski jogi wyszkoli Cię do nauczania różnych stylów jogi. Poznasz podstawy hatha jogi i jej filozofię. Będziesz również studiować techniki nauczania vinyasa, yin jogi i medytacji. Szkolenie obejmuje wymaganą liczbę godzin praktyki jogi, jak również godzin samodzielnej nauki.

Programy na Naropa University

Master of Arts in Yoga Studies na Naropa University skupia się na edukacji kontemplacyjnej, a program obejmuje dziewięciodniowe odosobnienie mieszkalne. Podczas gdy program może być podjęty online, wymaga również dwóch osobistych odosobnień. Absolwenci programu są dobrze przygotowani do nauczania jogi lub pracy w społeczności jogi. Wielu z nich zostało nauczycielami jogi i innymi specjalistami w dziedzinie wellness, a wielu jest zaangażowanych w międzynarodową pracę na rzecz sprawiedliwości społecznej lub przedsięwzięcia biznesowe związane ze zdrowiem i wellness.

Program Naropa University Yoga Studies przygotowuje swoich absolwentów do kariery w rozwijającej się dziedzinie badań i zarządzania jogą. Naropa University oferuje programy studiów magisterskich i licencjackich w jodze i jest powszechnie uznawany za miejsce narodzin nowoczesnego ruchu mindfulness. Jest również akredytowany przez Higher Learning Commission. Dowiesz się o praktyce jogi i jej korzyściach, jednocześnie integrując praktyczne aspekty współczesnego życia.

Program Certyfikacji Studiów Jogi na Naropa University zanurzy Cię w filozofii, historii i teorii jogi. Program oferuje również kompleksowe szkolenie nauczycieli jogi, które przekracza 500-godzinny wymóg Yoga Alliance. Absolwenci tego programu kwalifikują się do uzyskania certyfikatu Registered Yoga Teacher (RYT 500). Ten certyfikat jest powszechnie uznawany w społeczności jogi i był podstawą wielu karier.

Podczas studiów na Naropa University możesz kontynuować naukę, zdobywając dyplom ukończenia studiów na innej uczelni. Jako student, upewnij się, że wkładasz swój najlepszy wysiłek w świat akademicki. Dążyć do wysokiego GPA i budować silne relacje ze społecznością. Pomoże Ci to w aplikacji do szkoły wyższej. Wreszcie, zdobądź trochę doświadczenia, ponieważ pomoże ci to później. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Hindu University of America

Hindu University of America oferuje różnorodne programy odpowiadające zainteresowaniom studentów jogicznych. Jego program magisterski w teologii i etyce hinduskiej jest jednym z niewielu tego typu programów w Ameryce Północnej. Studenci mogą ukończyć studia na terenie kampusu lub poprzez metody hybrydowe / online. Program uczy studentów podstaw hinduskiej kosmologii, filozofii i etyki, a także daje im możliwość poznania zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych teologii jogicznych i mistycznych.

Program MA w hinduizmie koncentruje się na samozrozumieniu hindusów i tradycji wzajemnego oświecenia z innymi religiami na subkontynencie indyjskim. Studenci poznają historię reinterpretacji i reformy w ramach tradycji hinduistycznej. Będą również badać relacje międzyreligijne i rolę studiów jogicznych we współczesnym życiu. Program MA pozwala również studentom wziąć kursy z jogi i starożytnych tekstów religii indyjskiej.

Studenci rozpoczynają swój program studiów magisterskich każdego lata lub jesieni jako kohorta. Program podkreśla autorefleksję, medytację i studiowanie tekstów sanskryckich. Studenci pracują obok siebie, aby pomóc im w nawigacji ich studiów i integracji tych dyscyplin w ich życiu. Atmosfera społeczności i mały rozmiar klasy zachęca studentów do interakcji i wspierania się nawzajem w miarę postępów w kierunku ich stopnia. A kursy są zaprojektowane tak, aby zapewnić studentom praktyczne zrozumienie filozofii i praktyki studiów jogicznych.

W ramach programu studenci wezmą udział w kursie teologii jogicznej. Kurs rozpoczyna się od jednostki o nazwie The Foundations of Yoga in Ancient and Classical India. Studenci będą analizować kluczowe idee ze starożytnych tekstów takich jak Mahabharata i Jogasutry Patańdźalego. Kurs zawiera również pięć innych jednostek, z których ostatnia to Współczesna joga w XX wieku. Studenci dowiedzą się o globalizacji jogi, jak również o jej historycznej ewolucji.

Oprócz programu certyfikacyjnego, Uniwersytet oferuje również 16-kwartalny, 24-kredytowy kurs poświęcony nauce języka sanskrytu. Studenci, którzy nie mają wcześniejszej wiedzy o sanskrycie, mogą realizować tę opcję, jeśli chcą. Ponadto, studenci mogą również realizować program certyfikacyjny w sanskrycie poprzez Yoga Shaastram, który daje studentom możliwość studiowania Jogasootramów Patańdżalego poprzez język sanskrytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *