Osoba, która studiuje nauki przyrodnicze będzie w zgodzie ze światem fizycznym i będzie starała się zrozumieć różne zjawiska, które na niego wpływają. Wśród wielu rzeczy, które będą badać są różne siły natury, zanieczyszczenia, wiry oceaniczne i naturalne zagrożenia. Ci profesjonaliści stają się detektywami świata, a ich odkrycia pomogą uczynić społeczeństwo bezpieczniejszym, a ziemię zdrowszą. Istnieje kilka różnych dziedzin nauki, które wchodzą w zakres kompetencji przyrodników, w tym geologia, biologia, chemia i fizyka.
Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z niezbednikprzedsiebiorcy.pl
Biologia
Stopień naukowy z biologii da Ci umiejętności pozwalające zrozumieć, jak działają żywe organizmy. Ta dyscyplina obejmuje zarówno teorię, jak i obserwację. Wcześni pionierzy w tej dziedzinie, tacy jak Darwin i Mendel, byli odpowiedzialni za zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki myślimy o ewolucji. Dziś biolodzy badają różnorodność żywych organizmów i ich relacje. Te spostrzeżenia przyczyniły się do szybkiego rozwoju i sukcesu tej dziedziny. Oto spojrzenie na to, jak biologia rozwijała się na przestrzeni dziejów.
Wielu pracodawców chętnie przyjmuje absolwentów, którzy mają dyplom z dowolnego przedmiotu. Odpowiednie doświadczenie zawodowe pokaże pracodawcom, że jesteś zaangażowany w wybraną przez siebie karierę. Da Ci to również doświadczenie, kontakty i wgląd w to, co będziesz robić po ukończeniu studiów. Stopień naukowy z biologii może również otworzyć wiele drzwi po ukończeniu studiów. Możesz chcieć podjąć studia podyplomowe w swojej dziedzinie. Poniżej wymieniono kilka możliwych opcji. Po ukończeniu studiów licencjackich możesz szukać pracy w różnych dziedzinach.
Chemia
Kiedy student studiuje nauki przyrodnicze, ma możliwość studiowania kilku subdyscyplin w ramach nauk przyrodniczych, w tym matematyki, fizyki i biologii. Wydziały chemii są zazwyczaj interdyscyplinarne, czerpiąc z wielu dyscyplin. Na przykład, fizycy badają materię, podczas gdy astronomowie łączą matematykę z fizyką, aby badać ciała niebieskie. Każda z tych dyscyplin może zapewnić szeroki wachlarz możliwości kariery.
Absolwenci programu są dobrze przygotowani do dalszych studiów i kariery w naukach pokrewnych. Ci, którzy zdobyli tytuł magistra w dziedzinie nauk przyrodniczych, mają doskonałe wyniki w przyjmowaniu do programów absolwenckich i zawodowych w nauce i technologii. Studenci zapisani w programie nauk przyrodniczych mają doskonały rekord znalezienia zatrudnienia w dziedzinach technicznych, takich jak medycyna, stomatologia i weterynaria. Absolwent studiów przyrodniczych jest często kolejnym krokiem w karierze naukowej, ponieważ wielu absolwentów kontynuuje karierę w pokrewnych dziedzinach.
Fizyka
Fizyka jest dziedziną nauk przyrodniczych, która obejmuje badanie materii, ruchu, energii i siły. Obejmuje również ogólną analizę przyrody, w tym astronomii. Była badana przez tysiąclecia jako część filozofii naturalnej, a jako unikalny program badawczy pojawiła się w XVII wieku. Podczas gdy podstawowe zasady fizyki były znane wieki wcześniej, badanie ruchu, energii i siły doprowadziło do rozwoju wielu nowoczesnych technologii.
Możliwe jest tworzenie potężnych modeli, które przewidują zachowanie różnych obiektów i systemów. Zdolność predykcyjna tych modeli jest często postrzegana jako paradygmatyczny przykład pracy przyrodników. Sukces predykcyjny modeli jest ściśle związany z rolą zasad ogólnych w naukach przyrodniczych. Zasady te mają określać wszystkie istotne wielkości i ich wpływ na system. Celem tych zasad są systemy zamknięte. Studia przyrodnicze mają wiele zastosowań poza sferą fizyki.
Nauka o Ziemi
Dziedzina nauki o Ziemi jest interdyscyplinarna, z subdyscyplinami skupiającymi się na różnych aspektach świata przyrody. Celem tej dziedziny jest zrozumienie głównych procesów globalnych i regionalnych oraz mechanizmów za nimi stojących. Naukowcy w tej dziedzinie czerpią z pracy różnych dyscyplin, takich jak geomorfologia, hydrologia i ekologia, aby lepiej zrozumieć Ziemię jako całość. Takie podejście zapewnia również nowy wgląd w interakcje pomiędzy różnymi ekosystemami i krajobrazami.
Wydział Nauk o Ziemi wspiera propozycje badań, które zwiększają naszą wiedzę na temat struktury, składu, ewolucji, życia i klimatu Ziemi. Wyniki badań w dziedzinie nauk o Ziemi pozwolą nam przewidzieć skutki nadchodzących zagrożeń geologicznych, poprawić naszą zdolność do monitorowania zmian klimatu i zrozumieć ewolucję powierzchni Ziemi i atmosfery. W rezultacie, nauka o Ziemi jest niezbędna dla życia na Ziemi. Jesteśmy zależni od nauk o Ziemi, aby utrzymać ludzką cywilizację.
Astronomia
Astronomia to ogólna dziedzina nauk przyrodniczych, która zajmuje się obiektami niebieskimi, w tym naszym Układem Słonecznym oraz ciałami galaktycznymi i pozagalaktycznymi. Niektóre subdziedziny astronomii skupiają się na życiu człowieka na gwiazdach, podczas gdy inne badają pochodzenie zjawisk astronomicznych. Astrofizyka stosuje zasady fizyki do zjawisk przyrodniczych. Astrostatystyka wykorzystuje metody statystyczne do analizy danych. Czasami stosuje się uczenie maszynowe i eksplorację danych.
W badaniu obiektów niebieskich naukowcy interesowali się tym, jak powstały one w naszym Wszechświecie. Astronomia rozwinęła znaczące interdyscyplinarne powiązania z innymi ważnymi dziedzinami, w tym z archeologią, która zajmuje się badaniem starożytnych astronomii. Inne gałęzie astronomii zajmują się astrobiologią, która jest badaniem ewolucji systemów biologicznych we Wszechświecie, skupiając się na możliwości istnienia życia pozaziemskiego. Astrostatyka natomiast stosuje statystykę do pomiarów astronomicznych.