Jak zalogować się do portalu studenckiego UG

Jak uzyskać dostęp do portalu studenckiego Uniwersytetu Lubelskiego

Logowanie do portalu studenckiego UG nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy przeglądarka internetowa i już można wejść na portal studencki i wykonywać różne czynności akademickie. Aby zresetować hasło, musisz podać swoją nazwę użytkownika i adres e-mail. Gdy to zrobisz, otrzymasz pocztą elektroniczną instrukcje dotyczące resetowania hasła. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, wykonaj poniższe kroki, aby odzyskać swoje informacje.

Kroki zmiany hasła na portalu studenckim

Aby zaktualizować hasło na portalu studenckim, wykonaj poniższe kroki. Najpierw zaloguj się, używając swojej nazwy użytkownika i hasła studenckiego. Jeśli masz więcej niż jedno konto studenckie, możesz zmienić hasło dla każdego z nich. Po utworzeniu konta, przejdź do Profilu konta i wybierz opcję „Zmień hasło”. Zostaniesz poproszony o zmianę hasła, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jeśli po zapomnieniu hasła nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta, możesz skontaktować się z administratorami portalu. Jeśli administrator włączył funkcję resetowania hasła, możesz je zresetować poprzez portal internetowy lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Gdy już to zrobisz, będziesz musiał wybrać nowe hasło, które spełnia wymagania dotyczące siły hasła. Silne hasła mają osiem lub więcej znaków i zawierają małe i duże litery, co najmniej jedną cyfrę oraz znak specjalny.

Możesz zmienić swoje hasło poprzez stronę internetową instytucji, ale niektóre instytucje wymagają, abyś zmienił je poprzez swój profil. Dla bezpieczeństwa spraw, aby Twoje hasło miało co najmniej 15 znaków. Taka długość utrudnia wielu osobom jego zapamiętanie. Hasło powinno zawierać duże i małe litery, cyfry, znaki interpunkcyjne i spacje. Staraj się unikać słów słownikowych, takich jak „password”.

Odzyskanie numeru legitymacji studenckiej

Numer legitymacji studenckiej można znaleźć, klikając na kafelek Profil na stronie głównej. Jest to numer, który Kolegium przypisuje do Ciebie i pojawi się na wszelkich dokumentach i formularzach związanych z Kolegium. Aby uzyskać dostęp do swojego numeru ID studenta w portalu, musisz mieć ważny adres e-mail i numer ubezpieczenia społecznego. Kiedy już masz te dane, możesz wejść na portal. Ale bądźcie ostrzeżeni! Ten proces jest dostępny tylko dla studentów!

Aby korzystać z portalu studenckiego, musisz najpierw aktywować swój UW NetID. Aby to zrobić, potrzebujesz swojego numeru ID studenta (znajdziesz go na liście potwierdzającym złożenie wniosku lub w wiadomości e-mail) oraz hasła. Jeśli zapomnisz hasła, możesz użyć samoobsługowego narzędzia do odzyskiwania NetID, aby je odzyskać. Jeśli nie masz hasła, możesz również spróbować je zresetować, używając swojego adresu e-mail. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Uniwersytet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *