Jak przetrwać pierwszy rok studiów

Jak przetrwać pierwszy rok studiów

Jedną z najlepszych wskazówek jak przetrwać pierwszy rok studiów jest nadanie sobie struktury. Nawet jeśli Twój college nie ma profesora, powinieneś uczęszczać na wszystkie zajęcia. Dodatkowo, spróbuj dołączyć do klubu na kampusie, aby nawiązać przyjaźnie. Te wskazówki pomogą Ci znaleźć równowagę między szkołą a czasem.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z infojob.pl

Znalezienie czasu dla siebie w college’u

Znalezienie czasu dla siebie w college’u jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim ważne jest, aby nauczyć się efektywnie zarządzać swoim czasem. Nie wyznaczaj sobie nierozsądnych terminów i nie nakładaj na siebie zbyt wielu obowiązków. Spróbuj się zdrzemnąć, poczytać książkę lub spędzić trochę czasu samemu. Ważne jest, aby zadbać o siebie i nie pozwolić, aby wymagania życia uczelnianego stanęły na Twojej drodze. Nie marnuj też czasu w kampusie czy autobusie.

Innym świetnym sposobem na znalezienie czasu dla siebie w college’u jest dołączenie do grupy. Znajdź grupę, która obraca się wokół twoich zainteresowań lub pasji. Pozwoli Ci to naładować swój umysł i ciało. Da Ci to również szansę na nawiązanie kontaktów towarzyskich z osobami o podobnych poglądach. Możesz przyłączyć się do klubu studenckiego, spróbować nowego sportu lub rozwinąć stare hobby. Możesz nawet wziąć udział w kursie online, który Cię interesuje.

Podczas gdy życie na uczelni może być wymagające, jest to również Twój pierwszy smak niezależności. To może sprawić, że łatwo będzie Ci się zbytnio rozłożyć. Ale Twoje zdrowie i dobre samopoczucie powinny być priorytetem numer jeden. Podczas gdy studia to świetny czas na zawieranie nowych znajomości i podejmowanie nowych zobowiązań, jest to również dobry czas, aby skupić się na sobie.

Innym sposobem na wygospodarowanie czasu dla siebie jest rozpoczęcie robienia rzeczy, które odkładałaś przez długi czas. Może odkładałeś dekorowanie domu, zmianę aranżacji kuchni lub rozpoczęcie nowego hobby. Cokolwiek to jest, wybierz coś, co sprawia Ci przyjemność i uczyń z tego priorytet.

Znalezienie kampusu, który będzie dla Ciebie odpowiedni

Pierwszy rok studiów to czas, w którym możesz poczuć się jak na uczelni. To czas, kiedy mieszkasz z dala od domu i poznajesz nowych ludzi, uczysz się o własnym czasie i zarządzasz swoim obciążeniem pracą. Podczas pierwszego roku powinieneś zastanowić się, co musisz zabrać ze sobą na studia i jak wszystko zbilansować.

Wielkość klas jest ważna, ponieważ będziesz się uczyć bardziej efektywnie w mniejszych klasach niż w dużych z dużą ilością osób. Większe klasy częściej mają asystentów, co może nie być idealne dla Twojego stylu uczenia się. Powinieneś również pomyśleć o rodzaju programu nauczania, którego szukasz: jaki kierunek, mniejszość lub koncentracja chcesz studiować? Te informacje mogą pomóc Ci zawęzić wybór i znaleźć kampus, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Jeśli szukasz pracy w niepełnym wymiarze godzin na kampusie, zacznij szukać wcześnie. Wiele miejsc pracy na kampusie jest dostępnych dla studentów, więc spróbuj skontaktować się z profesorami i kierownikami laboratoriów przed rozpoczęciem semestru. Pamiętaj, że wiele miejsc pracy na kampusie preferuje studentów z federalnymi stypendiami, więc nie wstydź się pytać.

Podczas gdy szukasz współlokatora, media społecznościowe mogą pomóc Ci w znalezieniu odpowiednika. Większość uczelni tworzy zamknięte grupy klasowe na Facebooku, gdzie studenci mogą poznać swoich przyszłych kolegów z klasy. Grupy te pozwalają studentom na przedstawienie się i dodanie krótkich biografii. Istnieje również kilka serwisów dopasowujących współlokatorów online, gdzie studenci są dopasowywani według kompatybilności.

Po ukończeniu szkoły średniej, znalezienie kampusu, który będzie dla Ciebie odpowiedni, jest ważnym krokiem w Twojej karierze uniwersyteckiej. Możesz wybrać kampus na podstawie lokalizacji, programów akademickich i opcji pozaszkolnych. Możesz nawet rozpocząć naukę na jednym kampusie i ukończyć ją na innym. Daje to więcej opcji w osiąganiu swoich celów.

Zarządzanie swoim czasem

Zarządzanie swoim czasem to ważna umiejętność, która pomoże Ci odnieść sukces na studiach. Będziesz miał wiele różnych zajęć, a każde z nich ma inne terminy na wykonanie zadań. Warto zapisać sobie te terminy z wyprzedzeniem, aby móc odpowiednio zaplanować czas na naukę i pracę. W ten sposób nie będziesz kuszony, aby robić niewłaściwe rzeczy w niewłaściwym czasie, co jest świetnym sposobem na maksymalizację czasu.

Zarządzanie swoim czasem jest ważną umiejętnością, która będzie potrzebna większości ludzi. To będzie stanowić różnicę między byciem przeciętnym a doskonałym. Zarządzanie czasem to proces, który można poprawić i wzmocnić. Pierwszym krokiem w zarządzaniu czasem jest zidentyfikowanie swoich największych rozproszeń i stworzenie planu ich unikania. Jednym z najczęstszych czynników rozpraszających są media społecznościowe. Według Amerykańskiego Towarzystwa Informatycznego, Amerykanie spędzali ponad tysiąc trzydzieści minut każdego dnia na mediach społecznościowych. To może łatwo dodać do godzin zmarnowanego czasu nauki. Aby uniknąć takich rozproszeń, ogranicz swoje korzystanie z mediów społecznościowych do minimum i upewnij się, że masz plan przed zalogowaniem się.

Oprócz zarządzania swoim czasem, powinieneś zaplanować czas na przyjemności. Zasługujesz na trochę relaksu. Postaraj się wygospodarować czas na spotkania towarzyskie, relaks i dołączenie do klubów. Nawet jeśli bierzesz na siebie dużo pracy domowej, wciąż zasługujesz na trochę czasu dla siebie.

Jednym z najlepszych sposobów na zarządzanie swoim czasem jest używanie kalendarza. Staraj się używać kalendarza cyfrowego. Są one wygodniejsze i trwalsze niż kalendarze papierowe. Kolejną wskazówką dotyczącą zarządzania czasem jest delegowanie zadań. Rozważ przekazanie niektórych zadań współlokatorowi lub innemu studentowi. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na procesie edukacyjnym.

Dołączenie do klubu

Dołączenie do klubu w college’u może być korzystne dla sukcesu studenta. Daje mu szansę na poznanie nowych ludzi i poznanie ludzi z różnych środowisk. Ponadto sprawia, że doświadczenie studentów w college’u jest bardziej znaczące. Chociaż klub uczelniany może wydawać się niepotrzebnym rozproszeniem, jeśli chcesz wyróżnić się w szkole, musisz nauczyć się, jak sprawić, by twój czas był bardziej produktywny. Planer to świetny sposób na śledzenie swojego czasu, ale nie zapomnij dodać trochę czasu na relaks. Joga, medytacja, czytanie, oglądanie filmów, a nawet spędzanie czasu na świeżym powietrzu może pomóc Ci się zrelaksować.

Ważne jest również, aby zaprzyjaźnić się ze swoim współlokatorem. Współlokatorzy są Twoimi pierwszymi przyjaciółmi i powinieneś uznawać ich z szacunkiem. Możesz dołączyć do klubu, który ma takie same zainteresowania jak Ty, lub możesz odkryć nową pasję. Wybór ambitnego kierunku studiów może również pomóc Ci w poszerzeniu horyzontów.

Dołączenie do klubu na studiach to także świetny sposób na poznanie ludzi z różnych kultur. Możesz także nawiązać nowe znajomości w trakcie tego procesu. Kolegia mają wiele wydarzeń dziejących się wokół kampusu, więc możesz nawiązać z nimi kontakt. Ponadto, dołączenie do klubu pomoże Ci w nawiązaniu kontaktów towarzyskich z innymi ludźmi i da Ci poczucie przynależności.

Pierwsze tygodnie na uczelni są kluczowe dla nowych studentów. Poruszanie się po kampusie może być przytłaczające, ale branie go dzień po dniu pomoże Ci poradzić sobie z transformacją. Pamiętaj, że jesteś tu z jakiegoś powodu, więc powinieneś wykorzystać go jak najlepiej.

Uzyskiwanie zakwaterowania

Studenci niepełnosprawni mogą uzyskać zakwaterowanie na kampusie poprzez kontakt z koordynatorem Disability Support Services (DSS). Koordynator przejrzy dokumentację i zdecyduje, czy kwalifikujesz się do konkretnego zakwaterowania. Jeśli zostaniesz zaakceptowany do zakwaterowania, koordynator wyśle Ci e-mail z informacją o tym. Następnym krokiem jest dowiedzenie się, jak ubiegać się o zakwaterowanie.

Po złożeniu wniosku o zakwaterowanie, musisz szybko dostarczyć dokumentację. Najlepiej jest skontaktować się z biurem ds. niepełnosprawności na swojej uczelni z wyprzedzeniem lub umówić się na spotkanie online, aby móc uczestniczyć w spotkaniu osobiście lub online. Aby jak najlepiej wykorzystać spotkanie, warto dokładnie wiedzieć, jakich ułatwień potrzebujesz i jak będą one współgrać z Twoim stylem uczenia się. Bądź przygotowany, aby wyjaśnić swoją niepełnosprawność w prostym języku, wysłuchać propozycji planu i współpracować z biurem ds. niepełnosprawności, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie działać dla wszystkich.

Pierwszym krokiem jest poinformowanie szkoły, że jesteś niepełnosprawny i potrzebujesz akademickich dostosowań. Niektóre szkoły nie mają wymagań dotyczących identyfikacji studentów niepełnosprawnych i oceny ich potrzeb. W rezultacie, wielu uczniów niechętnie ujawnia swoją niepełnosprawność nauczycielowi, co utrudnia ubieganie się o akomodacje.

Jeśli zostaniesz zatwierdzony do zakwaterowania, musisz zarejestrować się w DSO tak szybko, jak to możliwe. Po zakończeniu tego procesu, DSO skontaktuje się z Tobą, aby umówić się na spotkanie. Podczas spotkania, Ty i Twój przedstawiciel usług dla niepełnosprawnych omówicie swoje potrzeby i wyzwania. Wyjaśni on również, jakie zasoby akademickie są dostępne na kampusie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *