Dlaczego powinieneś iść na studia?

Dlaczego powinieneś iść na studia?

College to ważna decyzja dla wielu ludzi, ale jest wiele czynników, które należy rozważyć przed wyborem uczelni. Na przykład, powinieneś dokładnie rozważyć swój budżet i lokalizację. Tani college niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli jest zbyt daleko od domu. Zamiast tego powinieneś szukać szkoły, która pasuje do wszystkich twoich potrzeb.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z magazynprawo.pl

Koszt studiów wzrósł astronomicznie w ciągu ostatnich 20+ lat

Koszt studiów wzrósł dramatycznie w ciągu ostatnich dwóch dekad, ale wielu studentów nadal walczy, aby związać koniec z końcem. Ponad połowa absolwentów studiów licencjackich ukończy je z długiem, a średnie obciążenie długiem wyniesie 28 400 dolarów, według College Board. Przyczyny tego wzrostu są dyskutowane, ale wiele czynników może być zaangażowanych. Niektórzy sugerują, że dostępność federalnych pożyczek studenckich odgrywa dużą rolę. Inne teorie wskazują na wzrost stanowisk administracyjnych na uczelniach.

W czasach powojennych państwa zainwestowały bezprecedensowe sumy w rozbudowę szkolnictwa wyższego. Największym wyzwaniem było jednak znalezienie pieniędzy na odpowiednio szybką budowę college’ów. W odpowiedzi na to rząd federalny pomógł studentom i ich rodzinom pozwolić sobie na studia. Program National Defense Student Loan, znany później jako Federal Perkins Loan, otworzył drzwi do college’u dla wielu cywilów.

Podczas gdy czesne w wielu college’ach i uniwersytetach nadal rośnie, wielu rodziców staje się inteligentnymi konsumentami szkolnictwa wyższego i pomaga swoim dzieciom znaleźć mniej kosztowne opcje. Jedną z takich opcji jest community college. Kilkadziesiąt lat temu większość Amerykanów uważała, że studia to podstawowe prawo. Jednak koszt college’u stał się dziś tak wysoki, że wielu rodziców stało się oszołomionych. Rodzice tacy jak Heather Gillette z podmiejskiego Seattle znaleźli się w sytuacji, w której nie są w stanie pozwolić sobie na czesne za studia swoich córek.

Sytuacja polityczna jest kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na rosnące koszty studiów. Publiczne fundusze na szkolnictwo wyższe zostały drastycznie obcięte w ciągu ostatnich trzech dekad, gdy państwa walczyły o równowagę budżetową wśród rosnących kosztów opieki zdrowotnej. W rezultacie, niegdyś światowej klasy uniwersytety publiczne walczą o przetrwanie.

Koszt college’u to inwestycja w Twoją przyszłość

Zdobycie dyplomu college’u to cenna inwestycja w Twoją przyszłość. Oprócz zapewnienia lepszego dochodu i lepszej pracy, dyplom college’u daje Ci również możliwość poprawy siebie i swojej rodziny. W rzeczywistości, stopień naukowy jest najczęstszą ścieżką do lepszej kariery. W końcu większość studentów college’u ma nadzieję zarabiać więcej pieniędzy i znaleźć lepszą pracę, która da im więcej satysfakcji i bezpieczeństwa.

Według badań przeprowadzonych przez Federal Reserve Bank of St. Louis, wartość wykształcenia wyższego nieco spadła w ostatnich latach, ale nadal jest to świetna decyzja dla przeciętnego Amerykanina. Mimo to, koszty studiów są znacznie wyższe niż w poprzednich pokoleniach, a wielu studentów zaciąga dług, który jest prawie niemożliwy do spłacenia w przypadku bankructwa.

Koszt college’u zależy od rodzaju programu studiów, do którego dążysz. Możesz wybrać edukację online lub face-to-face. Pamiętaj jednak, że rzeczywisty koszt studiów może być wyższy niż cena czesnego. Dlatego ważne jest, aby podjąć świadomą decyzję dotyczącą metody dostawy.

College jest przedłużeniem Twojego życia akademickiego

W college’u będziesz brać udział w kursach, które różnią się od tych w szkole średniej. Zajęcia te mogą być większe lub mniejsze, a także mogą być bardziej skoncentrowane na Twoim kierunku studiów. Nauczyciele w szkole średniej często przypominają Ci o terminach i zadaniach i regularnie sprawdzają, czy wykonałeś zadanie domowe. Jednak na studiach będziesz musiał sam zarządzać swoim czasem i zadaniami.

Większość profesorów college’u ma godziny urzędowania, więc możesz udać się do nich po pomoc. Możesz również odwiedzić Academic Skills Center lub Writing Center, aby uzyskać pomoc. W szkole średniej możesz czytać samodzielnie poza zajęciami lub uczyć się do testów. Jednak w college’u będziesz miał do czynienia z dużą ilością czytania i pisania i będziesz musiał poświęcić dwie lub trzy godziny poza zajęciami każdego tygodnia, aby nadążyć za pracą kursową.

Studia są okazją do zdobycia umiejętności finansowych

Umiejętności finansowe to umiejętności, które pozwalają odpowiedzialnie zarządzać pieniędzmi. Pomaga oszczędzać, pożyczać i planować przyszłość. Jest to ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ technologia uczyniła nasz świat finansowy bardziej złożonym. Jako student college’u, kluczowe jest, aby opuścić szkołę z solidną wiedzą finansową i umiejętnością zarządzania nią.

Wiedza finansowa nie tylko pomoże Ci utrzymać się na powierzchni podczas lat studiów, ale może również pomóc Ci osiągnąć Twoje przyszłe cele. Może pomóc w wyborze kierunku studiów, inwestowaniu w możliwości pozaszkolne i refinansowaniu kredytu. Ponadto, posiadanie niezbędnych umiejętności finansowych może pomóc Ci szybciej osiągnąć swoje cele.

Rozwijanie umiejętności finansowych jest istotne, ponieważ pomoże Ci poradzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Bez niej możesz nie podejmować najlepszych decyzji. Zwiększając swoje umiejętności finansowe, będziesz lepiej przygotowany do radzenia sobie z nieprzewidzianymi wydarzeniami życiowymi i podejmowania ważnych decyzji z ufnością. Będziesz również mniej narażony na zaskoczenie przez niespodziewane koszty, takie jak nagły wypadek.

Rozwijanie umiejętności finansowych jest ważne dla kolorowych studentów. Kolorowi studenci doświadczają wyższego poziomu zadłużenia i potrzeb finansowych niż biali studenci. Inwestowanie w umiejętności finansowe pomoże studentom w kolorze uniknąć tych sytuacji.

College jest rozszerzeniem twojego życia społecznego

Jedną z najlepszych części pójścia do college’u jest to, że daje ci możliwość poszerzenia twojego kręgu społecznego. Spotkania towarzyskie to pozytywna rzecz, która poprawia Twoje zdrowie, szczęście i pewność siebie. Ponadto, zapewnia ci cenne doświadczenie w nauce poza klasą.

Na studiach spotkasz ludzi z całego świata i o różnych osobowościach. W szkole średniej prawdopodobnie spotkałeś tylko kolegów z Twojej okolicy i w Twoim wieku. Ale na studiach spotkasz ludzi z różnych części kraju, studentów z zagranicy, a nawet ludzi znacznie starszych od Ciebie. Spotkasz też ludzi, którzy mają różne opinie na pewne tematy.

College to okazja do poszerzenia horyzontów

College może onieśmielać, ale może też być okazją do nawiązania przyjaźni i poszerzenia horyzontów. Dołączając do klubów i organizacji, poznasz wiele różnych pomysłów, nabierzesz pewności siebie i rozwiniesz umiejętności przywódcze i pracy w zespole. Ponadto, angażowanie się w działania takie jak samorząd studencki czy gra w ultimate frisbee może dać Ci chwilę wytchnienia od nauki. Istnieją setki sposobów na poszerzenie swoich horyzontów w college’u, więc pamiętaj, aby z nich skorzystać.

Jeśli boisz się wystąpień publicznych, rozważ wzięcie udziału w zajęciach z pisania przemówień, nawet jeśli nie będziesz się w nich specjalizować. Niezależnie od tego, czy jesteś absolwentem wydziału teatralnego czy wydziału komunikacji, kurs pisania przemówień może pomóc Ci przezwyciężyć wszelkie obawy, jakie możesz mieć. Podobnie, jeśli jesteś aspirującym pisarzem, zajęcia z pisania mogą pomóc Ci wypolerować swój styl pisania. Niezależnie od kierunku studiów, studia powinny być czasem rozwoju osobistego i poszerzania horyzontów.

Podczas gdy możesz mieć pomysł na to, co chcesz studiować, college to czas na poszerzenie horyzontów i znalezienie ścieżki, która najbardziej Ci odpowiada. Większość uczelni nie wymaga zadeklarowania kierunku aż do drugiego roku studiów, więc jest to świetny czas na eksperymentowanie z różnymi kierunkami i odkrywanie tego, co najbardziej Ci odpowiada.

Oprócz pomocy w przygotowaniu się do przyszłości, studia pomogą Ci również w osiągnięciu postępu w karierze. Umiejętności, które zdobędziesz na studiach, będą przydatne zarówno w Twojej karierze, jak i w karierze Twojej rodziny. W przeszłości wiele osób było bezrobotnych, ale z dyplomem college’u ich szanse na znalezienie pracy były znacznie większe. W rzeczywistości 99 procent wszystkich miejsc pracy utworzonych podczas ostatniej recesji trafiło do osób z wykształceniem policealnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *