Dlaczego naukowcy badają motyle i ćmy

Dlaczego naukowcy badają motyle i ćmy

Naukowcy badają motyle i ćmy, aby odkryć sposoby, w jakie mogą one poprawić ludzkie życie. Ale zanim dowiemy się o korzyściach płynących z tej dziedziny, najpierw zrozummy dlaczego Lepidopterolodzy są tak poszukiwani. Co takiego jest w motylach i ćmach, że czynią je tak fascynującymi? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych owadach, dlaczego nie rozważyć zostania Lepidopterystą?

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu praca-bezbarier.pl

Lepidopterists

Jako lepidopterist, będziesz zbierać, badać i dokumentować owady wszystkich kształtów, rozmiarów i kolorów. Zazwyczaj musisz mieć tytuł licencjata z biologii, entomologii, botaniki lub historii naturalnej, a także ukończyć studia podyplomowe w jednej lub kilku z tych dziedzin. Ostatecznie staniesz się ekspertem w dziedzinie motyli i ćm, specjalizując się w ich różnych cechach.

W XIX wieku bogaci i potężni finansowali rozwój tej dziedziny. Lepidoptera były zbierane przez bogatych kolekcjonerów, takich jak Aimee Fournier de Horrack w Paryżu i Walter Rothschild w Anglii. Imperium Brytyjskie zapewniało fundusze naukowcom takim jak Frederic Moore, autor Lepidoptera Indica. Rodziny Carnegie i Mellon również wspierały rozwój dziedziny, fundując dużą kolekcję okazów w Muzeum Historii Naturalnej w Pittsburghu.

Praca lepidopterologa jest często dzielona na dwie szerokie kategorie. Są tacy, którzy badają motyle i ćmy jako hobby i tacy, którzy badają je jako zawód. Niektórzy lepidopterolodzy mają status zawodowy i pracują w muzeach i instytucjach naukowych. W innych przypadkach pracują z kolekcjami owadów i pomagają w ochronie środowiska. Lepidopterolodzy odgrywają ważną rolę w środowisku naukowym, ale ich praca jest w dużej mierze pomijana z powodu braku publicznego uznania.

Vladimir Nabokov był wybitnym lepidopterologiem i profesorem literatury rosyjskiej na Uniwersytecie Cornella. Obaj połączyli swoje pasje w trwającą całe życie miłość do motyli. Opublikował oryginalne prace o lepidopterach i opracował kilka kolekcji. Nabokov przetłumaczył również na język angielski dwie z jego najbardziej lubianych prac. Jest wielu innych lepidopterologów, ale Vladimir Nabokov jest chyba najbardziej znany.

Jako Lepidopterysta możesz być zainteresowany cyklem życia motyli oraz ich zachowaniem. Obserwacja motyli w naturze może dać Ci wgląd w to co robią, jak się komunikują i gdzie znajdują pożywienie. W pewnym sensie motyle są integralną częścią świata przyrody i nawet najmniejsze z nich pełnią ważne role w ekosystemie. Ostatecznie możesz pomóc uratować motyle i ćmy ucząc się o nich.

Dorosłe samice ćmy składają do 50 jaj w ciągu 3 tygodni. Po złożeniu jaj umierają, ale zanim to nastąpi, wydzielają klej, którym przyczepiają jaja do roślin i tkanin. Dorosłe ćmy składają jaja w ciągu dziesięciu dni podczas ciepłych miesięcy letnich i tak długo jak miesiąc w zimie. Ćmy znane są z długiej ssawki, której używają do wysysania nektaru z kwiatów.

Lepidopterowcy uwielbiają obserwować przyrodę w jej najlepszym wydaniu. Choć wolą przyrodę wolną od ingerencji człowieka, rozumieją, że nie zawsze jest ona tak spokojna. Najgorętsza część dnia to także czas, kiedy motyle są najbardziej aktywne, a obserwowanie ich tańca to świetny sposób na poprawę nastroju. Pozwól, że podzielę się z Tobą kilkoma zabawnymi faktami na temat motyli i ćmy. Możesz również dowiedzieć się dużo więcej o owadach odwiedzając świat owadów i ćm!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *