Czy student może pracować w pełnym wymiarze godzin w Kanadzie?

Czy student może pracować w pełnym wymiarze godzin w Kanadzie?

Czy w Kanadzie student może pracować w pełnym wymiarze godzin podczas roku szkolnego? Czy też podczas przerwy semestralnej? Odpowiedź zależy od prowincji. Niektóre prowincje pozwalają studentom na pracę do 20 godzin tygodniowo, podczas gdy inne zezwalają tylko na pracę w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli zastanawiasz się czy możesz pracować na kampusie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Poniżej wymienione są zasady i przepisy dotyczące pracy na kampusie. Pamiętaj, aby sprawdzić w administracji swojej szkoły, czy nie ma innych ograniczeń.

Czy student może pracować w pełnym wymiarze godzin podczas roku szkolnego?

W stanie Waszyngton, godziny pracy ucznia podczas roku szkolnego są ograniczone. Pracodawcy muszą mieć pozwolenie od szkoły i rodziców ucznia, zanim pozwolą uczniowi pracować. Uczniowie uczący się w domu nie mogą pracować po północy. Muszą również dostarczyć pisemną weryfikację od swoich rodziców, że są zapisani do programu edukacji domowej. Jednakże, uczniowie w innych stanach mogą mieć pozwolenie na pracę podczas roku szkolnego.

Uczniowie szkół średnich mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin. Idealną sytuacją jest praca w niepełnym wymiarze godzin, i to bez zakłócania ich edukacji. Uczeń szkoły średniej może pracować zaledwie 8 godzin dziennie, natomiast student college’u może pracować do 40 godzin tygodniowo. Podczas gdy FLSA nie ogranicza godzin, które uczeń szkoły średniej może przepracować w ciągu roku szkolnego, prawo stanowe to robi.

Studenci mogą pracować do 28 godzin tygodniowo podczas roku szkolnego. Jednakże, ich godziny muszą mieścić się pomiędzy godzinami 6 rano i 22 wieczorem w dni, kiedy szkoła jest w sesji. Ponadto, uczeń musi uzyskać zgodę rodziców na pracę po godzinie 22.00 w nocy, która nie jest dniem szkolnym.

Podczas gdy student college’u może nie być w stanie pracować w pełnym wymiarze godzin, może nadal utrzymywać pracę w niepełnym wymiarze godzin, uzupełniając swoją pomoc finansową i zdobywając cenne doświadczenie zawodowe. Praca na pół etatu może również pomóc studentowi zbudować większe CV i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Studenci, którzy równoważą szkołę i pracę często mają silniejsze sieci społeczne i mogą cieszyć się większą satysfakcją z pracy. Mogą również mieć więcej zajęć społecznych, co może być dla nich korzystne w przyszłości. W zależności od kierunku, wiele studentów planuje odbyć praktyki w trakcie studiów, w szczególności osoby z medycyny. Zobacz również: https://infojob.pl/jak-zostac-lekarzem

Chociaż praca nie jest wymogiem dla studenta studiów dziennych, może im pomóc w nauce. Według danych Departamentu Edukacji USA, studenci pracujący w pełnym wymiarze godzin spędzają średnio 33,1 godziny tygodniowo na swojej pracy. Liczby te są bardziej mieszane. Według danych Departamentu Edukacji USA, prawie połowa wszystkich studentów studiów licencjackich, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin, jest zatrudniona. Ponadto ci, którzy pracują w niepełnym wymiarze godzin, pracują ponad dwadzieścia godzin tygodniowo, co stanowi prawie dwukrotność zalecanego maksimum.

Czy student może pracować w pełnym wymiarze godzin podczas przerwy semestralnej?

Studenci, którzy są zapisani do programu, który ma regularną przerwę, mają prawo do pracy poza kampusem podczas przerwy. Nie mogą jednak pracować przez całą przerwę. Student może w czasie przerwy pracować maksymalnie 40 godzin, o ile jest zarejestrowany na co najmniej 20 godzin tygodniowo. Studenci z ważnym pozwoleniem na naukę powinni skontaktować się z biurem zatrudnienia w szkole, aby zapytać o szczegółowe przepisy. Ogólnie rzecz biorąc, studenci nie mogą pracować na kampusie podczas przerwy semestralnej.

Studenci mogą wykorzystać przerwę do poszukiwania krótkoterminowych prac i praktyk. Większość pracodawców chętnie zatrudnia udanych stażystów, a powrót do tego samego miejsca będzie wymagał mniejszego szkolenia. Poza poszukiwaniem praktyk, studenci mogą zaktualizować swój profil na LinkedIn i dołączyć do grup networkingowych. Jeśli nie jesteś pewien, jak dołączyć do grup networkingowych, zapytaj swoje biuro karier o rekomendacje. Dołącz do grup w Twojej branży i poznaj innych studentów, którzy już pracują w Twojej dziedzinie.

Przepisy UBC mówią, że studenci mogą pracować podczas przerw, jeśli spełniają wymagania programu. Tak długo jak pracują co najmniej 20 godzin tygodniowo, studenci mogą pracować poza kampusem podczas przerw. Jednak praca w pełnym wymiarze czasu musi być częścią zintegrowanego komponentu pracy programu i musi być zatwierdzona przez szkołę. Studenci studiów stacjonarnych powinni jednak unikać prac, które wiążą się z podróżami poza prowincję.

Studenci międzynarodowi, którzy chcą pracować poza studiami, powinni uzyskać wcześniejszą zgodę uczelni i wypełnić niezbędne formalności. Jednak studenci, którzy nie mogą spełnić warunków tymczasowego pobytu, mogą nadal pracować w niepełnym wymiarze godzin poza kampusem. Na przykład, studenci międzynarodowi mogą pracować 20 godzin tygodniowo. W takim przypadku mogą oni pracować w pełnym wymiarze godzin podczas zaplanowanej przerwy. Należy zauważyć, że praca w pełnym wymiarze godzin podczas przerwy semestralnej jest dozwolona dla studentów, którzy mają dobry standing akademicki.

Podczas gdy większość zasad uniwersyteckich pozwala studentom na pracę w niepełnym wymiarze godzin podczas przerwy semestralnej, nie zawsze tak jest. Studenci są zobowiązani do bycia studentami w pełnym wymiarze godzin przed rozpoczęciem przerwy. Nie mogą rozpocząć pracy przed rozpoczęciem programu. Wyjątkiem jest student, który bierze udział w programie co-op. Jeśli student spełnia kryteria, może pracować w pełnym wymiarze godzin podczas programu co-op.

Studenci zapisani na studia dyplomowe mogą pracować przez co najmniej 20 godzin tygodniowo w czasie trwania semestru. Godziny te mogą być płatne lub niepłatne, ale nie mogą być uśrednione w dłuższym okresie czasu. Home Office definiuje tydzień jako siedem dni rozpoczynających się w poniedziałek i kończących w niedzielę. Chociaż ważne jest, aby skontaktować się ze swoim DSO przed rozpoczęciem pracy, jeśli nie są Państwo pewni swoich uprawnień, mogą Państwo skontaktować się z Centrum Reagowania SEVP i ubiegać się o wizę studencką.

Czy student może pracować w pełnym wymiarze godzin na kampusie?

Ogólnie rzecz biorąc, tak. Jest to legalne, aby student pracował w pełnym wymiarze godzin na terenie kampusu w okresie wakacji lub urlopu. O ile zatrudnienie nie ma na celu zastąpienia rezydenta amerykańskiego, nie ma problemu. Dodatkowo, praca wykonywana na terenie kampusu musi być bezpośrednio związana z programem nauczania szkoły i musi być związana z zatwierdzonym projektem badawczym. Krótko mówiąc, zatrudnienie musi być integralną częścią edukacji studenta.

Studenci kończący studia wiosną mogą rozpocząć pracę na kampusie w okresie letnim. Jednakże studenci przenoszeni z innej uczelni nie mogą rozpocząć pracy do 30 dni przed datą rozpoczęcia programu podaną na ich I-20. Studenci mogą pracować na terenie kampusu tak długo, jak długo nie są zapisani na więcej niż dwadzieścia godzin tygodniowo. Muszą jednak trzymać się godzin pracy, aby nie naruszyć zasad obowiązujących w szkole.

Jeśli chcesz pracować na kampusie, musisz najpierw uzyskać numer Social Security Number. Numer SSN jest niezbędny do zgłaszania zarobków do rządu i jest wymagany przy zatrudnieniu, które wymaga podania numeru Social Security. Jest to również ważne, aby otrzymać ofertę pracy, ponieważ pracodawcy nie są w stanie zapłacić Ci bez numeru Social Security. Aby ubiegać się o pracę, należy uzyskać od pracodawcy list określający nazwę stanowiska i datę rozpoczęcia, a także list z International Student Services Office potwierdzający, że kwalifikujesz się na dane stanowisko.

Uniwersytet w Chicago zapewnia zezwolenie na zatrudnienie studentom, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych. Ci studenci kwalifikują się do zatrudnienia na kampusie, jeśli są F-1 lub J-1. Ważne jest, aby zrozumieć, że ta informacja dotyczy tylko studentów, którzy utrzymują status imigracyjny F-1 lub J-1. Ponadto, istnieją również specyficzne wewnętrzne zasady HR, o których studenci powinni wiedzieć. Zasady te mają na celu ochronę interesów studentów podczas studiów na Uniwersytecie w Chicago.

Aby otrzymać EAD, student musi mieć pracę, która nie wypiera amerykańskich pracowników. Na przykład, praca w kawiarniach, bibliotekach, księgarniach i laboratoriach naukowych nie będzie uznawana za pracę studencką. Jednak praca w innych branżach, takich jak sekretarki dla dziekanów, nie będzie uznawana za pracę studencką. DSO musi zaświadczyć, że praca nie wpłynie na studia studenta w USA.

W zależności od rodzaju zatrudnienia na kampusie, student może pracować na kampusie. Uniwersytet zezwoli na zatrudnienie pod warunkiem, że jest to oficjalna część stypendium lub stypendium i musi być „edukacyjnie związana” ze szkołą. Praca poza kampusem może być uznana za pracę na kampusie, jeśli praca jest wykonywana z profesorem w ośrodku badawczym poza kampusem. DSO poinformuje studentów, czy ta opcja zatrudnienia jest legalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *