Czy posiadacze przepustek studenckich mogą pracować w Singapurze?

Najlepsze usługi projektowania stron internetowych dla studentów WWSI

Czy posiadacze przepustek studenckich mogą pracować w Singapurze? Ogólnie rzecz biorąc, tak. Przepisy imigracyjne Singapuru zachęcają studentów do pracy w Singapurze i oferują granty na naukę, aby pomóc im w kosztach utrzymania. Cały czas tworzone są nowe kategorie wizowe, a stare są odrzucane, w zależności od polityki politycznej i gospodarczej rządu. Studenci na przepustce studenckiej mogą pracować w ograniczonej liczbie dziedzin, takich jak sprzedaż i hotelarstwo, ale istnieją ścisłe zasady dotyczące tego, gdzie mogą pracować.

Formalności związane z uzyskaniem przepustki studenckiej

Przed rozpoczęciem studiów w Singapurze należy dopełnić formalności związanych z uzyskaniem przepustki studenckiej. Dokonuje się tego w Urzędzie Imigracji i Punktów Kontrolnych (ICA). ICA rozpatruje wnioski o wydanie legitymacji studenckiej zarówno dla instytucji prywatnych, jak i publicznych. Aby otrzymać legitymację studencką, należy złożyć wniosek o wydanie legitymacji wraz z wszystkimi dokumentami. Aby proces został zakończony, należy złożyć w ICA pismo IPA, a dokumenty muszą być w porządku. Jeśli nie posiadają Państwo listu IPA, należy udać się do budynku ICA, gdzie można dopełnić formalności związanych z przepustką studencką.

System SOLAR jest systemem internetowym, który umożliwia wypełnienie i złożenie formularza eForm 16. Możesz wypełnić eForm 16 i wydrukować go, aby zanieść do ICA. Dział przepustek studenckich ICA wyda Ci przepustkę, dzięki której będziesz mógł poruszać się po Singapurze. Zanim będziesz mógł kontynuować, musisz uiścić opłatę manipulacyjną w wysokości 30 dolarów. Płatności można dokonać za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Składanie wniosku przez SOLAR wymaga posiadania konta bankowości internetowej.

Studenci mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin podczas studiów, o ile nie posiadają Work Pass. Ważność przepustki jest jednak bardzo restrykcyjna. Jeśli wygasła, należy natychmiast opuścić Singapur. Jeśli pomyślnie ukończysz studia, możesz również ubiegać się o Employment Pass lub Visit Pass, aby znaleźć pracę. Możesz zostać w Singapurze przez rok, a następnie po zakończeniu studiów ubiegać się o Employment Pass.

Wymagania dotyczące uzyskania przepustki studenckiej

Zanim złożysz wniosek o przepustkę studencką, upewnij się, że zaakceptowałeś miejsce na zatwierdzonym kursie stacjonarnym w Singapurze. Nie ma wyjątków od tej zasady, takich jak kursy wieczorowe lub weekendowe w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli chcesz zmienić kurs, na który jesteś zapisany, musisz ponownie złożyć wniosek. Dodatkowo, jeśli jesteś w wieku poniżej 12 lat, będziesz musiał dostarczyć dowód szczepień do Health Promotion Board.

Aby uzyskać przepustkę studencką, musisz najpierw uzyskać wizę studencką od uczelni, na której będziesz studiować. Następnie należy złożyć wniosek o przepustkę studencką w Urzędzie Imigracji i Punktów Kontrolnych (ICA). W większości przypadków będziesz mógł ubiegać się o Student Pass pomiędzy dwoma miesiącami przed rozpoczęciem kursu. Aby ubiegać się o Student Pass, wystarczy zalogować się do Student Pass Online Application and Registration System (SPASS).

Możliwości pracy dostępne dla studentów na przepustce studenckiej

Istnieje wiele możliwości pracy dostępnych dla studentów na przepustce studenckiej w Singapurze. Na przykład studenci, którzy są dobrzy w programowaniu, mogą pracować przy tworzeniu stron internetowych lub dostarczać rozwiązania informatyczne małym firmom. Malarze mogą wykonywać projekty graficzne online. Wynagrodzenie posiadacza przepustki studenckiej może wynosić od 1000 do 2500 dolarów miesięcznie, w zależności od sektora. Aby dowiedzieć się, jaka jest średnia płaca w takich zawodach, sprawdź poniższą tabelę.

Ogólnie rzecz biorąc, studenci na przepustce studenckiej w Singapurze mogą znaleźć zatrudnienie w niepełnym i pełnym wymiarze godzin w różnych dziedzinach. Rząd Singapuru zachęca również zagranicznych studentów do pracy w Singapurze po ukończeniu studiów. Ponadto studenci na przepustkach studenckich mogą pracować w różnych sektorach po ukończeniu studiów. Mogą oni również ubiegać się o Visit Pass, jeśli studiują przez rok w Singapurze.

Ponadto studenci międzynarodowi mogą pracować w pełnym wymiarze godzin podczas wakacji i do 16 godzin tygodniowo podczas semestrów. Pozwolenie na pracę można uzyskać bez konieczności składania dokumentów w Urzędzie Imigracji i Kontroli (ICA), a niektóre sytuacje związane z pracą wymagają pisemnego potwierdzenia ze strony pracodawcy. Studenci, którzy zostali przyjęci na singapurskie uniwersytety w ramach programu stypendiów edukacyjnych, muszą pracować dla firmy z siedzibą w Singapurze przez trzy lata po ukończeniu studiów. Studenci, którzy nie są w tym programie, mogą swobodnie pracować w dowolnie wybranej organizacji lub miejscu przeznaczenia.

Osoby ubiegające się o przepustkę studencką w Singapurze muszą być absolwentami z dyplomem lub stopniem naukowym w pokrewnej dziedzinie i otrzymywać wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3 300 S$ miesięcznie. Podobnie jak w przypadku przepustek zatrudnienia, wnioski o przepustkę zatrudnienia są oceniane według zasług. Pomimo wysokiej jakości systemu edukacji w Singapurze, nie ma gwarancji, że przepustka zostanie zatwierdzona. W takich przypadkach studenci mogą skorzystać z pomocy agentów zatrudnienia.

Freelancing

Freelancing w Singapurze jest dla obcokrajowców sposobem na zarabianie pieniędzy bez konieczności szukania stałej pracy. Możesz znaleźć pracę freelancera przez Internet lub dla zagranicznego klienta. Musisz jednak posiadać odpowiednie umiejętności, aby pobierać rozsądne wynagrodzenie. Aby zakwalifikować się na przepustkę do pracy długoterminowej w Singapurze, musisz mieć pracodawcę. Ważne jest, aby mieć odpowiednią dokumentację wspierającą twoje przedsięwzięcie freelancerskie.

Gig economy szybko nabiera rozpędu w Singapurze, a freelancerzy stanowią coraz większą część siły roboczej w tym państwie-miasteczku. Szacuje się, że w 2020 roku freelancerzy będą stanowić 43 procent siły roboczej. Populacja osób pracujących w Singapurze składa się w ośmiu procentach z freelancerów. Ten trend pozwala freelancerom na elastyczność w zakresie harmonogramu i lokalizacji, i stał się popularną alternatywą dla wielu profesjonalistów. Freelancing w Singapurze jest coraz bardziej realnym wyborem kariery zarówno dla studentów, jak i młodych profesjonalistów.

Pierwszym krokiem w zakładaniu firmy freelancerskiej jest ustanowienie obecności w Internecie. LinkedIn jest dobrą platformą do zdobywania ofert pracy dla freelancerów. Załóż biznesową stronę na Facebooku i osobny biznesowy numer telefonu komórkowego. ( sprawdź jak usunąć relację na fb tutaj: https://pcpro.pl/jak-usunac-relacje-z-fb ) Dobrym pomysłem jest również zrobienie wizytówki. Upewnij się, że podajesz, jakie usługi oferujesz i jakie są Twoje stawki. Możesz też skorzystać z darmowego szablonu umowy udostępnionego przez Ministry of Manpower.

Freelancing w Singapurze wymaga określonych licencji biznesowych. Na przykład, jeśli chcesz wykonywać prace związane z projektowaniem stron internetowych, możesz projektować strony internetowe dla małych firm lub dostarczać rozwiązania informatyczne dla małych przedsiębiorstw. Jeśli jesteś dobry w malowaniu lub rysowaniu, możesz podjąć pracę przy projektowaniu graficznym online. Wynagrodzenie za pracę freelancera może być różne, ale możesz oczekiwać, że zarobisz od 1000 do 2500 dolarów miesięcznie. Możesz sprawdzić poniższą tabelę, aby zobaczyć, jakich zarobków możesz się spodziewać pracując w różnych sektorach.

Praca na kampusie

Czy posiadacze przepustek studenckich mogą pracować w Singapurze? Odpowiedź na to pytanie różni się w zależności od Twojej instytucji edukacyjnej i rodzaju pracy, której szukasz. Praca w niepełnym wymiarze godzin dla studentów jest zazwyczaj ograniczona do 16 godzin tygodniowo w czasie trwania semestru, chociaż niektóre instytucje mogą zezwolić na więcej. Niezależnie od tego, możesz spodziewać się zarobków w dowolnym miejscu od 1000 do 2500 dolarów miesięcznie. Dla studentów, którzy są w trakcie ubiegania się o przepustkę studencką, oto kilka rzeczy do zapamiętania:

Jeśli planujesz pracować w Singapurze podczas studiów, musisz ubiegać się o Student Pass z ICA. Oni rozpatrzą Twój wniosek i zapewnią przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci zacząć. Oprócz ułatwienia procesu aplikacji, ICA oferuje dodatkowe usługi, aby pomóc studentom, takie jak outsourcing i potencjalne partnerstwa. Oferuje również listę miejsc pracy, o które mogą ubiegać się studenci międzynarodowi. Będziesz mógł zarobić od 1000 do 2500 dolarów miesięcznie podczas studiów w Singapurze.

Jeśli jesteś studentem zagranicznym, będziesz mógł pracować bez przepustki podczas wakacji w Singapurze. Aby się zakwalifikować, musisz mieć co najmniej 14 lat i pełną maturę. Pozwolenie na pracę pozwoli Ci pracować tylko do 16 godzin tygodniowo w czasie semestru i bez ograniczeń w czasie wakacji. Dla większości studentów najlepszym wyborem są kursy bankowości i finansów.

O Student Pass możesz ubiegać się co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem semestru. Studenci, którzy nie ukończyli 19 i 20 lat mogą ubiegać się o Student Pass bezpośrednio w Singapore Immigration and Checkpoints Authority. Studenci w wieku dwudziestu i więcej lat będą jednak musieli złożyć wniosek za pośrednictwem Ambasady Singapuru. Po zatwierdzeniu, Twoja Student Pass zostanie wydana. Należy uiścić niewielką opłatę na rzecz Ambasady Singapuru. Następnie urząd ds. imigracji i punktów kontrolnych rozpatrzy wniosek za Ciebie. Następnie można kontynuować studia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *