Co studenci chcieliby wiedzieć przed rozpoczęciem

Co studenci chcieliby wiedzieć przed rozpoczęciem

Wskazówki w tym artykule obejmują kilka obszarów, takich jak sposób zabezpieczenia stypendium, jak nawiązać kontakty z profesorami i jak stworzyć rutynę. Obejmują one również jak utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji i zdrowiu. Jeśli masz któryś z tych problemów lub obaw, nie jesteś sam.

Zdobywanie stypendium

Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć szukać stypendiów. Doradcy w szkołach średnich i centra kariery mogą pomóc Ci w znalezieniu możliwości uzyskania stypendium. Specjaliści ci prowadzą aktualizowaną na bieżąco listę dostępnych stypendiów, o które można się ubiegać. Im wcześniej się zgłosisz, tym większe prawdopodobieństwo, że je dostaniesz. Ale nawet jeśli nie masz w szkole średniej centrum kariery, nadal możesz uzyskać stypendia z innych źródeł.

Istnieją również prywatne stypendia, które są dostępne, choć są one nieco trudniejsze do znalezienia. Wiele z nich wymaga, aby studenci wypełnili FAFSA, aby być branym pod uwagę przy przyznawaniu nagrody. Niektóre instytucje mogą nawet wymagać, abyś ubiegał się o stypendium przed terminem przyjęć. Uzyskanie stypendium przed rozpoczęciem studiów to świetny sposób na zdobycie wykształcenia wyższego w przystępnej cenie.

Jeśli jesteś studentem należącym do mniejszości, powinieneś ubiegać się o stypendia jak najwcześniej. Niektóre stypendia mają terminy już na rok przed rozpoczęciem studiów. Jeśli jednak przegapisz wczesne terminy, nie rozpaczaj. Istnieje wiele stypendiów, o które możesz się ubiegać przez cały okres studiów.

Zanim zaczniesz ubiegać się o stypendia, poświęć trochę czasu na szukanie możliwości, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Aplikacje stypendialne zazwyczaj proszą o listy polecające. Listy te mogą pochodzić od trenerów, nauczycieli, doradców szkolnych i innych osób dorosłych. Kiedy piszesz te listy, upewnij się, że są one związane z Twoim kierunkiem studiów i upewnij się, że są dokładne.

Kiedy już otrzymasz stypendium, będziesz musiał powiadomić organizację stypendialną. Organizacja ta będzie przechowywać fundusze do czasu oficjalnego potwierdzenia przyjęcia na studia. Po tym czasie otrzymasz czek na nagrodę. Oczywiście, będziesz musiał wykorzystać te pieniądze na cele związane ze studiami.

Nawiązywanie kontaktów ze swoimi profesorami

Jedną z najcenniejszych umiejętności, jakie możesz rozwinąć jako student college’u, jest nawiązywanie kontaktów ze swoimi profesorami. Nie tylko pomoże Ci to uzyskać lepsze oceny, ale także da Ci dostęp do mentorów na całe życie. Profesorowie są również doskonałym źródłem informacji dla studentów poszukujących możliwości prowadzenia badań. Choć na początku może się to wydawać onieśmielające, pamiętaj, że profesorowie doceniają, gdy studenci podejmują inicjatywę, by ich poznać.

Pamiętaj, aby przedstawić się swojemu profesorowi na początku semestru. Pomoże Ci to wyróżnić się spośród innych studentów. Przedstaw się z imienia i nazwiska i powiedz skąd jesteś. Jeśli to możliwe, przywołaj ciekawy temat wykładu. W ten sposób zapamiętają cię i będą mieli więcej czasu, aby odpowiedzieć na twoje pytania. Staraj się również zadawać swojemu profesorowi konkretne pytania dotyczące materiału wykładowego.

Profesorowie są wspaniałymi zasobami, ponieważ mają doświadczenie w świecie rzeczywistym. Profesorowie nie znikają po ukończeniu studiów – stają się częścią Twojej sieci na LinkedIn i innych portalach społecznościowych. Mogą pomóc Ci zdobyć pierwszą pracę po studiach i polecić Cię do innych możliwości zawodowych.

Jeśli chcesz nawiązać kontakty ze swoimi profesorami, wyjdź poza uśmiechanie się i dzielenie zabawnymi historiami. W rzeczywistości, najlepsze połączenia są budowane w czasie walki. Zmagania, rozczarowania i porażki to doskonałe okazje do budowania więzi. Bądź szczery w swoich problemach i spróbuj je konstruktywnie przepracować. Robiąc to, będziesz pewien, że stworzysz silną więź ze swoimi profesorami.

Niezależnie od tego, czy Twój profesor jest profesorem zwyczajnym, adiunktem, czy też profesorem nadzwyczajnym, ważne jest, aby nawiązać z nim kontakt. Jako adiunkt, twój profesor może mieć więcej czasu na kontakty ze studentami, ponieważ nie ma on wymagań dotyczących usług lub badań. Jednak profesorowie zwyczajni są najbardziej popularnym wyborem dla studentów.

Tworzenie rutyny

Stworzenie rutyny przed rozpoczęciem nauki w college’u może pomóc studentom w radzeniu sobie ze stresem, który może wynikać z przejścia. Pozwala im to na lepsze zarządzanie czasem i zachowanie równowagi między pracą, spotkaniami towarzyskimi i szkołą. Pomaga im również dostosować się do nowego środowiska i poczuć się bardziej jak w domu w USA. Ważne jest, aby ustawić rutynę, którą można śledzić bez względu na to, co pojawi się w ciągu dnia.

Stworzenie rutyny pomoże Ci odnieść sukces w nowym życiu na uczelni. Pomoże Ci to lepiej zarządzać czasem i pomoże Ci wykonać pewne zadania szybciej i łatwiej. Posiadanie rutyny jest szczególnie ważne podczas dostosowywania się do nowego mieszkania, współlokatorów i finansów. Pomoże Ci to poradzić sobie z przejściem z mniejszym stresem i niepokojem.

Jednym z pierwszych kroków do stworzenia rutyny jest ustalenie, kiedy będziesz mieć zajęcia i kiedy będziesz mieć wolny czas. Znając harmonogram z wyprzedzeniem, możesz zaplanować swój harmonogram wokół niego i ustawić się na sukces. Na przykład, może okazać się przydatne, aby zjeść śniadanie rano przed klasą, lub zrobić kilka ćwiczeń przed pójściem do klasy. Możesz też tak ułożyć swój harmonogram, by mieć wystarczająco dużo czasu na relaks i naukę.

Kolejną wspaniałą rzeczą w tworzeniu rutyny jest to, że pomaga Ci ona stać się bardziej produktywnym. Rutyny pomagają rozbić złożone zadania na mniejsze kawałki i sprawić, że będą łatwiejsze do osiągnięcia. Poświęcony czas na naukę pomoże Ci również utrzymać się na szczycie studiów i poprawić swoje zdrowie psychiczne. Rutyna pomoże Ci również uniknąć niedotrzymywania terminów lub poczucia pośpiechu z powodu braku czasu. Pomoże to zmniejszyć stres i niepokój, które mogą pojawić się z powodu niewiedzy, jak spędzić swój czas.

Tworzenie reżimu zdrowia i sprawności fizycznej

Wielu studentom college’u trudno jest znaleźć czas na zdrowie i sprawność fizyczną. Jednak regularny trening może złagodzić stres i zapewnić pozytywne rozproszenie uwagi od zajęć. Nawet jeśli nie masz czasu, aby zapisać się na siłownię lub kupić drogi sprzęt fitness, zwykła przejażdżka rowerem lub szybki spacer każdego dnia może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie.

Jako student college’u, będziesz musiał dostosować się do wysokiego poziomu zajęć, zmieniających się grup społecznych i gorączkowych harmonogramów. Odżywianie i kondycja mogą być trudne do utrzymania w nowym środowisku, ale można je łatwo rozwiązać za pomocą prostych nawyków i wspierającej społeczności. Na przykład Uniwersytet w Teksasie ma tętniącą życiem społeczność sportową studentów i podkreśla znaczenie utrzymania zdrowego stylu życia.

Stworzenie reżimu zdrowia i sprawności fizycznej dla studenta college’u wymaga planowania. Studenci mają wiele zajęć pozalekcyjnych, jak również obowiązki akademickie, więc pierwszym krokiem w tworzeniu rutyny fitness jest zorganizowanie wszystkich tych działań. Stwórz kalendarz wszystkich działań, którymi możesz zarządzać, i zidentyfikuj wolny czas, który możesz poświęcić na aktywność fizyczną.

Znajdowanie przyjaciół

Jeśli szukasz sposobów na poznanie ludzi, jedną z najlepszych strategii jest uczestniczenie w wydarzeniach na uczelni. Większość ludzi szuka nowych przyjaciół, więc imprezy są świetnym miejscem do poznawania ludzi. Możesz także dołączyć do organizacji kampusowych, aby nawiązać sieć kontaktów. Te grupy często mają własne harmonogramy i wydarzenia, dzięki czemu są świetnym miejscem do poznania nowych ludzi.

Upewnij się, że jesteś gotów podjąć ryzyko i spróbować nowych rzeczy. Nawiązywanie nowych znajomości nie jest łatwe i może być onieśmielające. Istnieją jednak sposoby na pokonanie niezręczności i nieśmiałości związanej z zawieraniem nowych znajomości. Możesz zacząć od udania się do służb studenckich, które mogą Cię pokierować w stronę organizacji i zasobów, które mogą pomóc Ci w nawiązaniu znajomości.

Bycie miłym jest istotne i chociaż może być wyzwaniem, ważne jest, aby być uprzejmym i brać pod uwagę innych. Jeśli zamierzasz zdobyć przyjaciół na studiach, będziesz musiał być skłonny włożyć wysiłek i zachować spokój, nawet jeśli nie zgadzasz się z nimi w pewnych kwestiach. Bycie miłym dla innych pomoże Ci również pozostać w grupie przyjaciół.

Podczas pierwszych kilku tygodni w college’u, będziesz spotykać wiele nowych osób. Będziesz mieć nowe zajęcia i na pewno poznasz ludzi na orientacji. Pamiętaj jednak, że niektóre osoby poznane podczas orientacji nie staną się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi na studiach. W zależności od tego, jak spędzasz czas, możesz nie być w stanie znaleźć swoich nowych przyjaciół w tych pierwszych kilku tygodniach.

Na studiach będziesz miał większe szanse na poznanie nowych ludzi, jeśli skupisz się na rzeczach, które cię pasjonują. Niezależnie od tego, czy pasjonują Cię zwierzęta, sprawiedliwość społeczna, czy Twój kierunek studiów, znajdź grupy, które odzwierciedlają Twoje wartości. Najprawdopodobniej spotkasz ludzi o podobnych zainteresowaniach, a może nawet nawiążesz nowe przyjaźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *