Wielu studentów chciałoby mieć własne lokum, usamodzielnić się. Często wybór pada na wynajem kawalerki. Jeśli ktoś dysponuje większą kwotą pieniędzy, to może zdecydować się na kupno mieszkania. Drugie rozwiązanie zwykle ma miejsce dzięki pomocy finansowej ze strony rodziców. Inwestycja w nieruchomość zawsze jest świetnym wyborem. Można ją w przyszłości sprzedać lub wynająć.
Jakie będzie odpowiednie mieszkanie dla studenta?
Przy wyborze mieszkania dla studenta należy mieć na uwadze przede wszystkim lokalizację. Najlepiej kupić lokal, który znajduje się jak najbliżej uczelni. Dobra komunikacja to podstawa. Nie może być problemu z dojazdami. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że mieszkanie w centrum miasta sporo kosztuje. Jeśli ktoś decyduje się na nieruchomość na przedmieściach, to dobre skomunikowanie z miastem staje się kluczową kwestią. Świetną opcją będzie stacja metra w pobliżu, co zapewnia błyskawiczne dojazdy. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dana okolica jest bezpieczna. Podczas oglądania mieszkania należy mieć na uwadze jego standard. Dla singli świetną opcją będzie lokal jednopokojowy. Dwa pokoje sprawdzą się dla dwojga. Istotne jest zapewnienie sobie komfortowych warunków do wypoczynku i nauki.
Co warto mieć na uwadze przy wyborze mieszkania studenckiego?
Mieszkanie dla studenta może być umeblowane, co pozwala na szybkie wprowadzenie się. Musi być wystarczająco miejsca między innymi na biurko, łóżko, szafę, stół. Istotne jest także to, co znajduje się w najbliższej okolicy. Przy dużym poziomie hałasu trudno będzie o wysypianie się i naukę. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup większego mieszkania i wynajęcie pokoju innym studentom. Jeśli ktoś decyduje się na zakup nieruchomości, to jednym z etapów będzie także odbiór mieszkania. Warto przeprowadzić go z inżynierem, który wszystko dokładnie sprawdzi. Nie pominie żadnych usterek, wykryje przeróżne wady. Cena badania termowizyjnego nie jest wysoka, a pozwala ono na sprawdzenie obecności mostków termicznych. Są to miejsca, przez które ucieka ciepło, co przekłada się oczywiście na wzrost kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń.